Przejdź do treści

Jak dobrać rozmiar klapek - poradnik

BLOG

Jak dobrać rozmiar klapek? Dostosuj się do tych porad

Odpowiedni dobór rozmiaru obuwia to dla Ciebie jedna z najważniejszych rzeczy, ponieważ w ten sposób dbasz o swój komfort chodzenia, ale również o zdrowie. Jeśli to zlekceważysz, szybko zaczniesz tego żałować. Musisz więc wiedzieć jak dobrać rozmiar klapek, aby nie zaszkodzić swoim stopom i poczuć się komfortowo w każdych warunkach. Z takiego obuwia korzysta się głównie w okresie letnim, np. na basenie lub też na plaży, ale też podczas spacerów. W upalne dni zakłada się je praktycznie codziennie, dlatego też warto, abyś zwiększył świadomość na temat tego, jak dobrać rozmiar sandałów.
Jeśli nie wiesz jak dobrać rozmiar japonek, a nosisz się z zamiarem ich zakupu, powinieneś szybko rozwiać swoje wątpliwości. Oczywiście miej na uwadze to, że z japonek będziesz mógł korzystać nawet przez kilka sezonów, jeśli odpowiednio o nie zadbasz. Dobranie idealnego obuwia to podstawa, jednak najpierw rozpocznij od zmierzenia swojej stopy. Jeśli nie umiesz zająć się tym samodzielnie, udaj się do najbliższego sklepu obuwniczego, gdzie zajmą się tym doświadczeni profesjonaliści. W ten sposób masz pewność, że dowiesz się, jaki jest Twój rozmiar buta i na tej podstawie wybierzesz dla siebie japonki. Ważne jest jednak to, abyś zmierzył stopy w godzinach popołudniowych, ponieważ rano nogi mogą być wypoczęte, a pomiary okażą się wtedy nieprawidłowe. Źle dopasowane buty wiążą się z otarciami i dużym dyskomfortem.

Odpowiedni pomiar stopy kluczem do sukcesu

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak dobrać rozmiar klapek i jak zmierzyć swoją stopę. Skorzystaj z poniższych porad, abyś miał pewność, że dokonane pomiary będą w stu procentach prawidłowe: • połóż na podłodze kartkę papieru, ważne jest to, aby była to płaska powierzchnia, • ustaw stopę na kartce papieru, jak najbardziej stabilnie, • przystaw do pięty linijkę i odrysuj na kartce precyzyjną linię, • przyłóż linijkę do dużego palca i ponownie odrysuj na kartce linię, • można także odrysować całą stopę, • jeśli nie wykonałeś rysunku całej stopy, zmierz odległość między konkretnymi liniami. Dzięki skorzystaniu z tych wskazówek będziesz wiedzieć jak dobrać rozmiar japonek i jakie obuwie zakupić dla siebie lub też bliskich osób. Oczywiście profesjonalne pomiary mogą być wykonane w dobrym sklepie obuwniczym, więc jeśli ktoś obawia się, że popełni błąd, powinien zaufać profesjonalistom, a wtedy na pewno nie dojdzie do żadnych przykrych niespodzianek. Dowiedz się jak dobrać rozmiar sandałów, a dopiero później udaj się na zakupy. 

Wykonanie pomiaru a ostateczne decyzje - jak to powinno wyglądać?

Jeśli obuwie ma spełniać swoją funkcję ochronną, musi idealnie przylegać do stopy. W związku z tym, jeśli zastanawiasz się jak dobrać rozmiar klapek, do otrzymanej długości podczas wykonywanych pomiarów dodaj jakieś 2-3 milimetry, a wtedy obuwie na pewno nie będzie za ciasne.  Dodatkowe 2-3 mm tyczą się właśnie klapek, ponieważ jeśli kupuje się inne obuwie, np. zimowe, powinno się doliczyć około 6-7 mm, ponieważ dochodzą do tego grubsze skarpetki. Jeśli nie wiesz jak dobrać rozmiar japonek, musisz mieć świadomość tego, że istnieje coś takiego, jak tabela rozmiarów obuwia. Przykładowo wkładka o długości 24,5 centymetra w rozmiarze 38 przeznaczona jest dla stóp o długości od 24 do 24,5 centymetra. Nie zastanawiaj się zbyt długo nad tym, jak dobrać rozmiar sandałów, lecz skorzystaj z fachowej pomocy i udaj się do sklepu obuwniczego, a także posłuż się tabelą rozmiarów obuwia. W ten sposób na pewno dokonasz trafnej decyzji i przeznaczysz swoje pieniądze na idealne obuwie letnie. To powinno być Twoim celem numer jeden, zwłaszcza przed nachodzącymi upałami.